Stěhování do Skandinávie
Skandinávský poloostrov je překrásný kout této planety a jediné, co bychom mu mohli vytknout z hlediska přírodních podmínek, je chladné podnebí. Právě proto to sem netáhne tolik lidí, jako do subtropické oblasti, a je zcela logické, že si raději dopřejeme koupel u Jadranu či na Francouzské riviéře, nežli ve vodách Botnického zálivu.
I přesto se například ve Švédsku potkáte s lidmi tmavé pleti, kteří tu žijí již desítky let, a pochází například z Izraele. Stěhování do Švédska, Norska či Finska tak není ničím neobvyklým a můžeme jej považovat za běžnou součást lidského života na evropském kontinentu.
Výběr vhodného termínu
Mezinárodní stěhování do Skandinávie komplikuje zejména nepřízeň počasí. Měli bychom počítat s tím, že například při stěhování do Finska do města Rovaniemi se tu i v dubnu potkáte na silnicích se souvislou sněhovou vrstvou, a že teploty vzduchu se tu v zimních měsících pohybují i hluboko pod bodem mrazu. A v létě tu jen zřídka zažijete teplotu nad dvacet stupňů Celsia.
Jestliže tedy plánujete stěhování daleko na sever, využijte raději teplejších měsíců v roce, abyste se vyhnuli komplikacím v dopravě, sněhovým či dešťovým přeháňkám a zasněžené krajině, která na pohled vypadá krásně, ale pro jízdu kamionu s vašimi věcmi to zrovna ideální není.
Naplánujte stěhování včas
A kdy začít s přípravami na stěhování, aby to nebylo příliš pozdě? Vhodné je neodkládat balení věcí ani administrativní záležitosti na poslední týden, doporučujeme začít s přípravami šest týdnů předem a využít možnosti demontáže a zpětné montáže nábytku, což je činnost, kterou stěhovací firmy provádí zcela běžně. Stěhováci také pomohou s vyklízením prostor nebo s odvozem nepotřebných věcí na sběrný dvůr, a je-li třeba mohou vypomáhat i se zabalením věcí do krabic a balením spotřebičů a nábytku do tenké flexi fólie.