Proč zvítězily mobily s dotykovým displejem
Ač se nám to nemusí zdát, mobilní telefony s dotykovým displejem nejsou ani zdaleka tak staré, jak bychom si mohli myslet podle toho, jak moc jsou rozšířené. Ve skutečnosti však jde o novinku starou pouze několik málo let. Přesto zcela ovládly trh, a to do té míry, že tlačítkové mobilní telefony dnes najdeme již jen u starých lidí či konzervativců, kteří nemají rádi změnu.
Je však jasné, že aby takto ovládly trh, musí přinášet nějaké skutečně nesporné výhody, vzhledem k tomu, že jsou v naprosté většině případů o dost dražší oproti svým klasickým kolegům. A ty zde skutečně jsou, pokud se jen trochu zamyslíme.
Jednou z nich je samozřejmě větší plocha displeje. Ta nám zobrazí více věcí, což se hodí, vzhledem k tomu, že mobil dnes nepoužíváme pouze k volání, ale také ke sledování videí či surfování po internetu. Moci toho více uvidět je pak velké plus. I to je ostatně důvod, proč je displej přes celou stranu přístroje, a nikoliv třeba jen přes polovinu.
Dále je to fakt, že se tím značně zjednoduší ovládání. Už nemusíme mačkat šipky, abychom dostali kurzor tam, kam chceme. Nyní jednoduše na dané místo klikneme. To celou věc nejen značně zjednodušuje, zvláště u již zmíněného internetu, kde máme na některých webech mnoho kolonek, ale také se tím snižuje možnost chyby.
To se ostatně týká i psaní. Ti staří z nás si jistě pamatují, jak bylo nutné na jedno tlačítko ťuknout i několikrát, abychom dostali požadované písmeno. A pokud jsme jej náhodou stiskli o jedno navíc, museli jsme vše dělat znovu od začátku. U „dotykáče“ nic takového není, tam jednoduše ťukneme přesně na dané číslo či písmeno, a to pouze jednou.
Výhody jsou zde tedy v podstatě nezpochybnitelné, a to je také důvod, proč se tento typ mobilních telefonů tak rozšířil. Tento trend bude navíc, jak se zdá pokračovat. Dokud tedy někdo nevymyslí lepší metodu, budou zkrátka i nadále tím nejrozšířenějším typem.