Malování bytu s bublinkovou fólií
Malování bytu svépomocí je natolik oblíbená tvůrčí činnost, že je naprosto zbytečné ji komentovat. Malířskou barvu opatříte snad v každém obchodě, zaměřeném na domácí potřeby a hobby, a s malířskou technikou si poradí i méně zručný kutil. A to i tehdy, bude-li zapotřebí odstranit starý nátěr.
Staré nátěry jsou však v některých případech problematickou sekvencí svépomocných akcí, ale nikoli proto, že by dotyční nedokázali starou malbu seškrábat ze zdi, problém nastává ve chvíli, kdy mají zakrýt podlahu a okolní předměty. Jakmile se totiž dostane mokré mazlavé bláto, co odpadává od škrabky, na zem, vznikne tu nepříjemné kluziště. Dá se tomu ale efektivně zabránit.
Využijte bublinkovou fólii – rozložte na podlahu bublinkovou fólii a přilepte k sobě jednotlivé pruhy tak, aby vytvářela celistvou plochu v místnosti. Fólie je ideální pomocník pro seškrabování starých maleb, protože se nerozmáčí, na rozdíl od starých novin a časopisů, nezapáchá, není toxická a ani nebarví. Jakmile se fólie zaplní starou mazlavou barvou, opatrně ji přehnete přes sebe a vynesete ven. Do místnosti pak nainstalujete novou vrstvu, tu starou fólii necháte vyschnout, suché blátíčko pak seškrábnete a vysypete do kontejneru s odpadem a fólii pak můžete na podobné účely znovu použít.
Značnou výhodou práce s bublinkovou fólií je její vysoká pevnost. Je to mnohem lepší řešení, než klasická tenká malířská fólie, která se trhá, vlaje při průvanu v průběhu větrání, zamotá se vám pod nohy a zakopnete o ní a je s ní spíše více starostí, než aby vám pomáhala při práci. Bublinkovou fólii si také můžete přehnout a vytvořit z ní sedací polštář, když si při malování potřebujete odpočinout a není kde sedět jinde, než na tvrdé podlaze, a také do ní snadno zabalíte jakékoli předměty, které chcete chránit před poškozením, jako jsou lustry, porcelán, drobný nábytek atp.